niedziela, 23 lutego 2014

Weed Like to Talk - dilerka w desperacji

Marihuana,cannabis sativa/indica. Dla jednych narkotyk, a dla drugich używka dla relaksu. Jeden jest po nim zrelaksowany, drugi senny, a trzeci boi się nawet muchy. O legalizacji tej rośliny walczono praktycznie odkąd ją zabronili. Zabroniona i palona praktycznie wszędzie. W Polsce pierwsza wzmianka (w zasadzie o haszyszu, ale wiecie z czego się go robi) wystąpiła 22 czerwca 1923. Co w niej jest takiego, że tyle osób o nią walczy, żeby została zalegalizowana? Jak każda używka - nie oszukujmy się, ma swoje wady i zalety. Problemy z pamięcią, uszkodzenia centralnego układu nerwowego, brak koncentracji etc.etc.Ważne, żebyście mnie (gimby) wysłuchały, zanim mi napiszecie, że nie znam się i solo po szkole za sianie farmazonów. To wszystko dzieje się tylko wtedy, kiedy dana osoba pali naprawdę w dużych (ogromnych) ilościach oraz zależy czy jest to naturka, skun, haszysz (nie będę nawet wspominał o maczance, chemiorach). Zresztą przeczytajcie parę wartych uwagi artykułów, ponieważ w telewizji i portalach społecznościowych nie ma co szukać.
Unia Europejska (Europejska Inicjatywa Obywatelska) zrobiła hojny gest dla społeczeństwa palaczy marihuany. Jeżeli zbiorą 1 mln głosów z Unii (to sporo, bo szacuje się, że styczność z marihuaną miało ponad 80 mln europejczyków), zaczną debatę nad legalizacją. Mają czas do 20 listopada tego roku. Wszystko demokratycznie! No po prostu żyć, nie umierać. Jednak bawią mnie znajomi, którzy głosują na tą inicjatywę, a nie skończyli 18 roku życia (tu można zagłosować). Ponieważ, żeby zagłosować uznali nasz głos musimy mieć ukończone 18 lat i prawo do głosu (w Austrii można głosować od 16 roku życia). Wszystko jest kwestią czytania ze zrozumieniem, a raczej w ogóle czytania całości tekstu zamiast części. Swoją drogą, miałbym bekę, że całość to oszustwo, a tyle biednych osób dało aż tak liczne dane osobowe. Jednak odstawmy moją bujną wyobraźnie, a wróćmy do tematu. W inicjatywie wchodzą między innymi:
  • wspólna polityka w zakresie kontroli i regulacji produkcji konopi, stosowania i sprzedaży
  • zapewnienie równości wobec prawa i niedyskryminacji wszystkich obywateli UE
  • ochrona konsumentów i monitorowania bezpieczeństwa zdrowotnego
  • koniec sprzedaży trawki przez dilerów
Brzmi bardzo fajnie, szczególnie, że marihuana jest stosowana w medycynie! Jestem zdania, że wszystko jest dla człowieka, oczywiście w umiarkowanej konsumpcji. To oznacza prawdopodobnie także legalną hodowlę marihuany w domu, także w rozsądnej ilości. Środowisko palaczy będzie mogło bezkarnie palić, zamiast iść do więzienia (co jest absurdem). Jednak jest też druga strona medalu. Dilerzy, a raczej "hodowcy" definitywnie na tym stracą, ponieważ sam wolałbym kupić to sobie w sklepie, niż u jakiegoś szemranego typa. Chociaż, jeżeli otworzyliby coffee shopa, to dzięki wyrobionej marki i marketingu nie mieliby problemów.


Wszystko to zapowiada Holandię w krajach, które zgodzą się przyjąć tą ustawę u siebie. Przecież to nie byłoby demokratyczne, jeżeli jakiś kraj nie chciałby legalizacji u siebie w kraju, a UE by mu nakazała. Warto wspomnieć, że Polska jest na pierwszym miejscu w ilości oddanych głosów na tę inicjatywę. Pomyślcie tylko o coffee shopach, które byłyby w centrum każdego miasta! Jednak nie zmylcie się, że jestem przeciwny tej ustawie, pisząc negatywne skutki palenia marihuany. Po prostu wyrażam się w tej sprawie subiektywnie, a nie jestem jej przeciwnikiem. Zagłosowałbym za legalizacją w UE, ale nie mam prawa wyborczego. Jestem pewny, że ta ustawa przejdzie i już w przyszłym roku będziemy mieć trzecią popularną używkę obok papierosów oraz alkoholu. Wątpię, żeby państwa członkowskie, a w zasadzie Polska z tego zrezygnowały, przecież tyle pieniędzy im od lat sprzed nosa ucieka!


A Ty jakie masz zdanie na temat legalizacji w UE? Jak będzie zalegalizowana, to skorcisz się na spróbowanie? A może jesteś przeciwnikiem wszelakiego rodzaju marihuany? Zapraszam do dyskusji w komentarzach oraz zachęcam do przesłuchania oficjalnej piosenki inicjatywy, ponieważ wpada w ucho oraz broni się przed przeciwnikami legalizacji!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz