poniedziałek, 3 lutego 2014

Pieniądze i popularność wynikająca z nich.

Pieniądze odkąd zostały wynalezione począwszy od monet przed naszą erą do dzisiejszych czasów były pożądaniem przez chciwych, szarych ludzi. Dzięki nimi bowiem możemy kupić od groma rzeczy, a w niektórych przypadkach nawet ludzi. Jest on znakiem bogactwa oraz wpływów. Na szczęście nie można za kasę kupić wszystkiego, ale przeraża mnie chciwość dzisiejszego młodego pokolenia do nich.


Definicja pieniądza. Jest to towar uznawany za środek wymiany gospodarczej, w którym wyrażane są ceny i wartości wszystkich innych dóbr. Ułatwił handel wymienny odkąd został wynaleziony. W większości ludzie otrzymują je w wypłacie w pracy, ale można je też zdobyć sprzedając dobra materialne, bądź znajdując na ulicy piątaka. Im więcej masz pieniędzy tym bardziej jesteś bogaty, a czym bardziej jesteś bogaty to tym bardziej jesteś popularny.
Co kupujemy za pieniądze? Wszystko. Począwszy od jedzenia kończąc na meblach. W sklepach wszędzie znajdziemy metkę z ceną dzięki czemu wiemy ile co kosztuje. Patrząc na moje środowisko mogę stwierdzić, że kupujemy markowe ciuchy, alkohol, używki, kosmetyki itp. Teraz liczy się, żeby być na topie, trzeba się dobrze nosić po mieście, ładnie wyglądając oraz imprezować ostro co piątek. Wszystko rzecz jasna za pieniądze rodziców. Jednak jest nadzieja w niektórych osobach, które już przed pełnoletnością zaczynają starać się o jakąś dorywczą pracę, najczęściej w wakacje bądź w ferie. Tych, którzy pracują ucząc się kłaniam się nisko, ponieważ mają dwa razy więcej obowiązków i podziwiam ich za determinację.


Dzięki pieniądzom jestem szczęśliwy/a. Na pewno jesteś, ale ile to potrwa? Zależy to od indywidualnej potrzeby szczęścia poszczególnej osoby. Jedni marzą o pieniądzach, drudzy o miłości życia, a trzeci o wyzdrowieniu z ciężkiej choroby. Najważniejsze w podążaniu do bycia szczęśliwym jest niezaniedbywanie swojego dotychczasowego życia. Jeżeli chcesz sobie kupić samochód to oczywistą rzeczą jest, że musisz zacząć oszczędzać i jednocześnie pracować. Jednak musisz także znaleźć czas na kumpli/koleżanki, zainteresowania bądź na dziewczynę/chłopaka. Jednakże wracając do szczęścia dzięki pieniądzom: niektórzy otrzymując większą wypłatę/kasę od rodziców wydają ją od razu. Jak tylko coś droższego kupimy zaczynamy czuć się automatycznie szczęśliwy i mamy lepsze samopoczucie. Ale co możesz z nimi zrobić jeżeli masz ich nadmiar, a nie wiesz co kupić? Może zamiast kupowania to podarujesz te pieniądze na schronisko bądź dasz je na ciężko chorującą osobę potrzebującej dofinansowania? Uwierz mi będziesz dzięki temu bardziej szczęśliwy/a niż jakbyś kupił sobie nowe spodnie bądź dwa litry wódki!


Pieniądze napędzają popularność.  Kto by nie chciał kolegować się z milionerem? Z dobrym koleżką, który stawia co piątek dobrą flaszkę oraz wejście VIP do klubu. Niestety to jest przykre, ponieważ większość osób klei się na jego kasę, a nie osobowość. Można zgadywać, że ma szansę u każdej dziewczyny do której zagada przez to, że wyciągnie parę stów (ot mały przykład kupna człowieka). Dlaczego pieniądze napędzają popularność? Ponieważ im masz ich więcej to wydajesz je na jakieś droższe głupoty, a ludzie będą o tym mówić. Sztuką jest jednak być bogatym i wydawać je na szczytne cele! No proszę Cię ktoś jest milionerem i nie może wyłożyć paru tysięcy na pomoc potrzebującym?


Moim zdaniem nie powinniśmy patrzeć na to kto ile ma w kieszeni, a jaki ktoś jest. Pieniądze to tylko waluta, a jak dobrze wiemy w końcu ich zabraknie. Nie powinno być uczucia wyższości wynikającej z większego dochodu swoich rodziców oraz poniżania biedniejszych osób. Oceniaj człowieka po czynach, a nie po portfelu! A Wy jakie macie zdanie na ten temat? Piszcie śmiało!

7 komentarzy:

 1. Święte słowa, w 100% się zgadzam :)
  www.devooted.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Znów baardzo jednostronnie. Ja wychowałam się w bogatym domu, nigdy mi niczego nie brakowało, ale na swoje zachcianki (drogie skórzane buty, torebki) sama pracowałam w wolnym czasie w firmie rodziców, od trzynastego roku życia. I teraz nie wiem, mam się uważać za pustaka, który kupuje drogie rzeczy, żeby "zaszpanować na mieście" czy osobę w której pokłada się nadzieję, bo pracuję w wolnych chwilach od początku gimnazjum. A ja po prostu lubię rzeczy dobrej jakości, które służą latami…

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej trzeba mieć szacunek do pieniądza oraz do zarabiania ich. Zależy też czy się szczycić wśród znajomych, że tyle zarabiasz/kupiłaś itp. Osobę pustą od poukładanej można łatwo rozróżnić :) Ostatnio lubię być jednostronny!

   Usuń
  2. Nie wiem co moi znajomi kupują, nie spowiadamy się sobie ze swoich zakupów. To byłoby co najmniej dziwne. Po przeczytaniu tekstu niestety miałam wrażenie, że pieniądz to największe zło świata i powinniśmy spalić cały swój dorobek pozostawiając jedynie sumę, która wystarczy na życie "od pierwszego do pierwszego", a wszelkie dobra luksusowe (dobrej jakości ubrania, wakacje w USA czy samochód z salonu) to dzieło szatana.

   Usuń
  3. Pieniądze nie są złe, to ludzie są źli... Dużo rzeczy Ci się wydaje na moim blogu :)

   Usuń
 3. Masz rację,nie zawsze będziemy bogaci, a gdy my znajdziemy się w potrzebie nie będzie miał nam kto pomóc. Za wzór stawiam sobie powiedzenie ,, prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie" bo to jest prawda.
  Nie rozumiem osób, które przyjaźnią się z kimś dla tego że np. ma markowe buty czy inne ciuchy, bo liczy się tylko wnętrze człowieka.
  A co do pomocy innym, gdy mamy pieniądze to powiem ci że im więcej ich masz, tym bardziej jesteś chciwy. Nie będę się za bardzo rozpisywać ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. W sumie, pieniądze nie są ważne, ale są potrzebne... Niestety, nic bez nich nie zrobimy... Jak taka głupia rzecz może poróżnić, prawda? Aż serducho się kraja... ;.;

  OdpowiedzUsuń