środa, 7 maja 2014

#4 Slang młodzieży - JLB czy WTF?

Kolejna część słowniczka. Jeżeli nie widziałeś/aś ostatniej części to masz teraz szansę: Część I / Część II / Część III . Nie przedłużając:

Sztos - coś kozackiego.

Konfident - donosiciel, który sprzedaje na policje nawet swoich kumpli. Nie należy mu się tolerancja ani próba zrozumienia. Należy mu się tylko pogarda i obicie twarzy, ponieważ jego jedyny kumpel to pieniądze oraz dzielnicowy.

Waginosceptyk - gej. Uwielbia jogurty homogenizowane, różnego rodzaju kiełbasy i parówki. Nie jest tolerowany w szkole, a rodzice chcą go wydziedziczyć. W wolnym czasie prowadzi analizę u Kuby.


Biba - impreza i to nie byle jaka. Biba w skali imprez jest oceniana 8/10, choć nazwa nie jest tak dobrze prognozująca. Wysokie noty dostała za to, że jest tam mało osób (gdzieś 10/15) i łatwo wyrwać panienki. Minusem jest to, że może nas wyprzedzić konkurencja, dlatego trzeba być sprytnym lisem.

Blend - jest to mix acappelli oraz instrumentala, które pochodzą z innych utworów. W skrócie tworzący blendy łączy teksty różnych raperów w inny bit od oryginalnego. Brzmi nieciekawie, ale niech Cię to nie zmyli. Przykładowy przykład: Pierwszy / Drugi / Trzeci.

Leming - człowiek, który wierzy we wszystko, co przeczyta w internecie bądź obejrzy w telewizji. Nie zastanawia się ani nie sprawdza rzetelności informacji, które właśnie odkrył. W wielu przypadkach trzyma swoje słowo i uważa się za mądrzejszego od reszty.

Żal.pl - używane przez dzieci neo, w celu wyrażenia, że coś jest żalowego. Należy zwrócić uwagę na fakt, że osoby używające żal bądź żal.pl są najbardziej żalowe.

JLB - Jedność Lojalność Braterstwo!!! Skrót wywodzi się od Hemp Gru, którzy są prawilniakami. Należy zwrócić uwagę na to, że z rozwiniętego skrótu słowa te wywodzą się z nazw ich płyt. Niezależnie czy jakiś dres z bluzą RPK spytałby kogo słuchasz, mówiąc JLB zawsze unikniesz konfrontacji.

WTF (What The Fuck?!) - w wolnym tłumaczeniu co jest kurwa do cholery?! Używane w szkołach niżej technicznych/licealnych. Osobnik używa tego wyrażenia, kiedy nie ma zielonego pojęcia, co się dzieje w danej sytuacji bądź z rzeczą. Przykładowy przykład: ,,WTF?! Co znaczy słowo gbur?" ,,Dlaczego dostałem jedynkę z testu? WTF?!"

LOL (Laughing out loud) - w tłumaczeniu ,,śmiejąc się głośno". Jak wyżej, jest używane przez bardziej młodsze osoby. Używa się go, kiedy wydarzy się coś śmiesznego.

Prowo - dość popularne określenie w internecie, które oznacza, że ktoś prowokuje. Ma na celu wytłumaczenie innym osobom, że osoba wyżej specjalnie coś takiego napisała, żeby usłyszeć bul dupy. Przykładowy przykład: ,,Słoń jest najlepszym raperem w Polsce!!1" ,,Real lepszy od Barcelony!!1"

ODBJUR! - Powiedzonko wymyślone przez Golgotę, które się sprawdziło w internecie. Polega na napisaniu z dużych liter słowa ODBJUR na facebooku  w komentarzu bądź poście i polubienia swojej wypowiedzi. Poradnik jak zrobić prawidłowy ODBJUR.

Bul dupy (u mnie pisze się bul dópy) - nie powinna być kojarzona z hemoroidami, tylko z czynnością napięcia pośladków. Objawia się wtedy, kiedy ktoś jest czegoś pewny na sto procent i trzyma się tego do końca. Dopiero, kiedy udowodnimy, że się myli i jest idiotą aktywuje się bul dupy. Tyczy się muzyki, pogody, zainteresowań, jedzenia, miejskich toalet.

Pułap - maksymalna wysokość, jaką jest w stanie osiągnąć dany statek kosmiczny. W odniesieniu kultury hip hop oznacza wysokość swoich możliwości (rzadko spotykane).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz